Ekonomi

300 liralık esere 3 bin lira istediler! Bakanlık yüzde 20 sınır koyacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ve Ticaret Bakanlığı, deprem bölgesindeki inşaat dairesinde fahiş fiyatların önüne geçmek için harekete geçti.

BETONA YÜZDE 20 KÂR ELDE EDİLECEK

Habertürk’ten Dicle Topçu’nun haberine göre; Rakamların piyasa ortalamasına göre ayarlanmaması durumunda maliyetler hesaplanacak ve yüzde 20’nin üzerinde kar elde edilmesine izin verilmeyecek.

DEPREM BAŞARILARINA FAHİŞ FİYATA SATIYORLAR

deprem mağdurları “yerinde dönüşüm projesi”Kendi evlerini inşa etmeye çalışırken inşaat malzemesi satan bazı firmalar da nakliye fiyatlarını artırdı.

“Ekipman bulunamıyor” gibi mesajlar yaratarak depremzedelere fahiş fiyatlarla beton satmaya çalışıyorlar. Edinilen bilgiye göre; Maliyeti 1.300 TL olan 1 mika beton için 3 bin liraya kadar fiyat talep ediliyor.

BAKANLIKLAR AKTİF, FAHİŞ FİYATLAR İNCELEMEDE

Deprem bölgesinde inşaat malzemelerine fahiş fiyatlar talep eden fırsatçılara karşı Çevre ve Ticaret Bakanlıkları devreye girdi. Denetimler daha sık artırıldı. Fırsatçılara uygulanacak yaptırımların hazırlıklarına başlandı.

DEPREM HASTALARI MAĞDUR OLMAYACAK!

Çevre Bakanlığı, TOKİ ve Emlak Konut geçtiğimiz günlerde bölgede faaliyet gösteren beton firmalarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda depremzedelerin mağdur edilmesine izin verilmeyeceği ve fahiş fiyat artışlarıyla inşaat süreçlerinin sekteye uğramasına izin verilmeyeceği vurgulandı.

KAYNAK: HABERTÜRK

ineboluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu