Haber

50 kişinin hayatını kaybettiği binanın spor salonu için kolonları kesildi

Maraş’ta meydana gelen depremlerin 9’uncu gününde enkaz alanında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Birçok noktada çalışmalar durdurularak enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı. Depremden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde binlerce kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Ancak ilçede Aslanlı Mahallesi’ndeki 3 nokta dışında arama kurtarma çalışmalarına son verildi.

YIKAMA ALTINDA BİR KİŞİ VAR

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Sinoplu bir özel şirket çalışanı, 50 kişinin ölümüne neden olan 7 katlı 4 bloklu binanın spor salonu için kolonlarının bir yıl önce kesildiği bilgisini paylaştı. İstekli, “Depremden sonraki ikinci gün buraya geldik. Günlerdir bu binayı arıyoruz. Hayatta kalanlardan öğrendiğimiz kadarıyla; Bu bina birkaç yıl önce inşa edildi ama geçen yıl spor salonu için kolonlar kesildi. Bu binadan 12 kişiyi canlı çıkardık, 50 kişinin de cenazesini aldık. Enkazda hala 1 kişinin olduğu söyleniyor ancak dün itibariyle bu alandaki çalışmaları bitirdik. Enkaz altında kalan kişinin akıbetinin ne olacağını bilmiyorum” dedi.

TAHLİYELER DEVAM EDİYOR

İlçede hasar gören binalarda depremzedeler eşyalarını tahliye etmeye devam ediyor. Tamamına yakını yıkılan binalara giden vatandaşların eşyalarını çıkarmaya çalıştıkları görüldü. İlçede kalmak istemediklerini belirten vatandaşlar, sadece eşyalarının kaldığını söyledi. Depremin üzerinden günler geçmesine rağmen ilçedeki çadır sorunu çözülmedi. İlçe merkezinde çok sayıda vatandaş kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda kalırken, çok sayıda vatandaş barınma sorununu bankların etrafına sardıkları battaniyelerle çözmeye çalışıyor. Kent merkezinde çözülemeyen bir diğer sorun da tuvalet sorunu. Binlerce kişinin yaşadığı bölgede 4’ü kadınlara, 4’ü de erkeklere ait olmak üzere 8 adet seyyar tuvalet yerleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu