Haber

AK Parti Trabzon’da değişiklik yaptı: Büyükşehir adayı Genç oldu

TRABZON– AK Parti’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç oldu.
31 Mart Yerel Seçimleri için 17’si büyükşehir olmak üzere 48 ilin belediye başkan adaylarını yarın Ankara’da düzenlenecek aday tanıtım töreniyle açıklayacak olan AK Parti’de isimler ortaya çıkmaya başladı. Alınan karara göre mevcut lider Murat Zorluoğlu’nu yeniden aday göstermeyen AK Parti, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde iki dönem Ortahisar Belediye Başkanı olan Ahmet Metin Genç’te karar kıldı. Karar, AK Parti Genel Merkezi tarafından Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Genç’e iletildi.

İL VE İLÇE KURULUŞLARI ZORLUOĞLU’NU İSTEMEDİ

2019 Yerel Seçimlerinde yüzde 64,61 oyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan Murat Zorluoğlu, Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılması, Ganita-Faroz Sahil Projesi ve Yeni Trabzon gibi projelerle önceki döneme kıyasla övgü topladı. Terminal binası. Sayıştay için hazırlanan Sayıştay raporlarında, ihalelerin şeffaf bir şekilde yapılmadığı ve ihaleyi kazanan Fen Mühendislik firmasının yaptığı işlerin kısa sürede sekteye uğradığı yönünde tespitlere de yer verildi. İl ve ilçe teşkilatlarıyla gerilim yaşayan ve parti içindeki kümelenmeler nedeniyle hedef tahtasına yerleştirilen Zorluoğlu’nun bir daha aday gösterilmemesi sürpriz olmadı.

AHMET METİN GENÇ KİMDİR?

1972 yılında Maçka’nın Ormanüstü köyünde doğan Genç, ilkokulu Maçka Cumhuriyet İlkokulu’nda, liseyi Maçka İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1995 yılında Trabzon’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 1997 yılında Tekirdağ Çorlu’da milli görevini tamamladı. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşu sırasında Trabzon Kurucu İl İdare Meclisi Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Sekreter.

2002 yılında İl İdare Meclisi tarafından AK Parti Trabzon İl Başkanı seçildi. 2004 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atandı. 2006 ve 2009 yıllarında yapılan AK Parti olağan il kongrelerinde il başkanlığına seçildi. 2007 genel seçimlerinde 7. sıra milletvekili adayı oldu.

2014 yerel yönetim seçimlerinde Ortahisar Belediyesi’nin kurucu belediye başkanı seçildi. Genç, 2019 yerel yönetim seçimlerinde yeniden seçildiği Ortahisar Belediye Başkanı olarak görevine devam ediyor.

savastepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu