Haber

Ankara Filistin Toplulukları İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etti

Ankara Filistin Toplulukları İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Keçiören Kalaba Kent Meydanı’nda Ankara Filistin Toplulukları adına konuşan Filistinli Nihed Abunasır, Gazze’deki son olayların 7 Ekim’de başlamadığını, Filistinlilerin 100 yıldır saldırılara maruz kaldığını belirtti.

Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğuna ve Filistin davasının ümmetin davası olduğuna işaret eden Abunasır, şöyle konuştu:

“Filistinliler ne yazık ki yıllardır Müslümanların davası için ilk cephede savaşıyor ve canlarını feda ediyorlar. Şimdi olanlara tanık oluyorsunuz. Soykırım yapılıyor ve bu soykırım dünyanın her vatandaşı tarafından izleniyor. Ne oldu? Buna karşı ne yapıldı? Gazze halkının bir yudum suya ihtiyacı var. Çocuklar, bebekler, anneler ortada. “Yaşlılar ve gençler katlediliyor, şehit ediliyor. Bu vatandaşların kanını dökmek doğru mudur?”

Olan bitenin farkında olunması gerektiğini belirten Abunasır, “Müslümanlara sesleniyorum, kanımız dökülmemeli.” söz konusu.

Öte yandan Deniz Feneri Derneği’nin Filistinlilere destek amacıyla Kalaba Kent Meydanı Nitelikler Çarşısı’nda düzenlediği çarşı 8 Kasım’a kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu