Ekonomi

Auddia oyun başına ödeme podcast modelini tanıttı

BOULDER, CO – Yapay zekaya dayalı ses tanımlama ve sınıflandırma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Auddia Inc. (NASDAQ:AUUD) (NASDAQ:AUUDW), podcast yayıncıları için geleneksel reklam tabanlı modellere kıyasla daha güvenilir bir gelir akışı sunmayı amaçlayan yeni bir oynatma başına ödeme beta programını duyurdu. Program, Auddia ses süper uygulaması faidr’de çalınan her bölüm için içerik oluşturucularına doğrudan ödeme yapmak üzere tasarlandı.

Girişim, genellikle reklamları atlayan veya reklamsız içerik için abonelik tekliflerini reddeden podcast dinleyicilerini hedefliyor. Auddia’nın teknolojisi, kullanıcıların podcast bölümlerindeki reklam aralarını otomatik olarak ileri sarmalarını sağlayacak, böylece podcast yayıncılarına çalma başına ödeme yapılmasını sağlarken dinleme deneyimini basitleştirecek.

Auddia CEO’su Michael Lawless, podcast yayıncılarının tutarsız reklam gelirleri ve reklam ağları ile satış görevlileri tarafından alınan önemli kesintiler nedeniyle karşılaştıkları zorlukların altını çizdi. “Gerçek değerin podcast yayıncılarının yaratıcı çalışmalarında olduğuna ve ekonominin bunu yansıtması gerektiğine inanıyoruz” diyen Lawless, yaratıcıların gelirin daha büyük bir bölümünü ellerinde tutma potansiyeline vurgu yaptı.

Beta programı, Auddia’nın Seamless Play ve şirketin Enhanced Podcasts paketinin bir parçası olan Forward+ adlı yeni bir ileri arama özelliğinden yararlanacak. Bu özellikler, segmentleri tanımlamak ve reklamdan kaçınmayı kolaylaştırmak için Auddia’nın patentli yapay zeka ve doğal dil işleme (NLP) teknolojilerini kullanıyor. Forward+, kullanıcıların doğrudan bir sonraki içerik segmentine atlamasına olanak tanıyacak ve bu yıl içinde piyasaya sürülecek.

Auddia’nın podcast’ten para kazanma yaklaşımı, müzik akışı hizmetlerine benzer doğrudan ödeme sistemlerine doğru bir geçişi yansıtıyor. Şirket şu anda potansiyel ortaklarla görüşmelerini sürdürüyor ve oyun başına ödeme programının ilk katılımcı grubunu yakında duyurmayı bekliyor.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve risk ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Auddia’nın planları ve oyun başına ödeme modelinin etkinliği değişebilir ve şirket bu ileriye dönük beyanları güncelleme taahhüdünde bulunmamıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

dodurga-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu