Ekonomi

Binance, Rus kullanıcıları için kısıtlamayı kaldırıyor

Investing.com – Rusya’da ikamet eden yatırımcılar için yaptırımlar daha sonra kripto borsalarını kullanmalarına ilişkin kısıtlamalarla karşı karşıya kaldılar. eğer şimdi Binance’inRus kullanıcılar için kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili gelişmeler olduğu aktarılıyor.

Coindesk’in servis ettiği habere göre Binance, Rusya’ya uyguladığı kısıtlamaları bir yıl sonra kaldırma kararı aldı. Geçen yıl Mart ayında Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme girişiminin ardından ABD ve Batılı ülkeler ülkeye karşı sert ekonomik yaptırımlar uygulamıştı. Bu yaptırımların ortasında Rusya’da ikamet edenlerin ve Rus vatandaşlarının kripto para borsalarını kullanmama kriteri de vardı. Bunun üzerine Binance, yaptırımlara uyacağını beyan ederek, Rusya’da kullanılan Mastercard ve Visa kartlarıyla platformda para yatırma işlemlerine izin vermeyeceğini açıkladı.

Binance’ten resmi açıklama yok

Haber kaynağına göre, Binance şimdi Rus vatandaşları için kısıtlamaları kaldırdı. Böylece Rus kullanıcılar banka kartları aracılığıyla yeniden borsaya prestij para yatırmaya başlayabilirler. Öte yandan Binance’ten konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıca Coindesk, temas kurduğu Binance sözcüsünün kısıtlamaların kaldırıldığını doğrulayan veya reddeden herhangi bir bilgi vermediğini belirtti.

Şu anda Rusya’ya yönelik yaptırımlar kaldırılmamış olsa da Binance’in Rus vatandaşlarına yönelik kısıtlamaları kaldırdığına dair haberler yayılmaya devam ediyor. Ancak, daha geçen ay Binance, Rus vatandaşları ve sakinleri için bireysel (P2P) dolar ve euro ticaretini yasaklayarak, yalnızca Rus rublesi işlemlerini açık bıraktı. Bu kısıtlama devam ederken, borsanın Rus vatandaşları için ticaret kısıtlamasını kaldırdığı söylentisi şaşkınlık yarattı. Şimdi ise Binance’in bu konu hakkında resmi bir açıklama yapması ve konuya açıklık getirmesi bekleniyor.

Author: Günay Caymaz

dogankentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu