Haber

Çankaya Belediyesi Atatürk’ü Anma Töreni Düzenledi

Çankaya Belediyesi çalışanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuz hayata veda ettiği saat 09.05’te saygı duruşunda bulunarak andı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Onun adı Çankaya’dır. Çankaya Cumhuriyetin adıdır. Aldığımız her nefeste Atatürk var.”

Çankaya Belediyesi personeli, Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü dolayısıyla belediye önünde toplandı. Önder Taşdelen Atatürk anıtına çelenk koydu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde herkes sessizliğe büründü. Daha sonra İstiklal Marşı okundu.

Taşdelen anma töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bir millet, yıllar geçse, onlarca yıl geçse, asırlar geçse de kendisine bağımsızlığını, çağdaş uygarlığın amacını, vatandaşlığı ve aydınlanmayı veren Atasını anar ve anmaya devam edecektir. Çünkü biz çok şanslı bir milletiz. Getiren aramızdan büyük Cumhurbaşkanı Atatürk gibi bir kahraman ve bir dahi çıkar.” “Biz, Anadolu işgal altındayken ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen, ‘Geldikleri Gibi Giderler’ diyen bir kahramanı olan bir milletiz. Dolayısıyla bu millet bu güzel vatanda yaşayıp nefes alıyorsa, Atasını anmaya devam edecektir. şeref ve gurur.”

“ÇANKAYA MUSTAFA KEMAL’İN EVİDİR”

Taşdelen şöyle devam etti:

“Onun adını stadyumlardan, meydanlardan silenlere karşı her zaman haykıracağız, ‘Onun adını kalbimizden silemezsiniz. Aldığımız her nefeste Atatürk var, bunu dürüst yürekli herkes biliyor çünkü biz bağımsızlığımızı ondan öğrendik. Kadın-erkek eşitliğini ondan öğrendik. Cumhuriyeti ve eşit vatandaşlığı ondan öğrendik.” “İlim ve akla güvenmeyi ondan öğrendik. ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır’ dediği gibi, Atatürk sevgisi de ilelebet payidar olacaktır. Onun devrimleri her zaman yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bağımsızlığın örneği olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve ‘Kayıtsız Egemenliğe’ inanıyoruz. Her zaman ‘Milletindir’ ideolojisine sahip çıkacağız ve her zaman Cumhuriyet’e, demokrasiye aykırı olan her şeyin karşısında olacağız. Çünkü bu Cumhuriyet bizimdir, bu demokrasi bizimdir, bu vatan bizimdir ve olmaya devam edecektir. yani Atatürk’ün devrimleri yolumuzu sonsuza kadar aydınlatmaya devam edecektir.

“BİZ ATATÜRK’ÜN VE CUMHURİYET’İN PARÇASIYIZ”

Çankaya Cumhuriyetin evidir, Çankaya Mustafa Kemal’in ikametgâhıdır. Bizler ne mutlu ki, adı Çankaya olan bir kurum olan Çankaya Belediyesi’nin çalışanlarıyız, bu belediyenin bir parçasıyız. Bu ne anlama gelir; Demek ki biz Atatürk’ün ve Cumhuriyetin bir parçasıyız. Bu nedenle Çankaya her zaman Cumhuriyeti ve Atatürk’ü korumaya devam edecektir. Atamıza lafla, sözle değil çalışarak layık olacağımızı biliyoruz. Bu yüzden en başarılı ilçe belediyesiyiz. Bu yüzden her zaman ‘İleri, daima ileri’ felsefesini benimsiyoruz. Çünkü Atatürk’ümüze layık olmak zorundayız.

“ÇANKAYA CUMHURİYETİN ADIDIR”

Çankaya onun adıdır, Çankaya Cumhuriyetin adıdır. Bizler Mustafa Kemal’in askerleri olarak Çankaya’mızı daima ileriye taşıyacağız. Bu yüzden diyorum ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü 85. ölüm yıldönümünde saygıyla anıyor, onu saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Onun yolunda yürüyeceğimize ve sonsuza kadar O’nunla birlikte olacağımıza söz veriyoruz. “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Demokrasi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığı.”

mucurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu