Ekonomi

Çin, BM barışı koruma misyonunda kritik bir güç olarak öne çıkıyor

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wen Bin16 Nisan’ın Çin’in Birleşmiş Milletler (BM) barışı savunma operasyonlarına ilk kez asker göndermesinin 31’inci yıldönümü olduğunu hatırlatan Çin, BM’nin barışı savunma misyonu için kritik bir güç.

Olağan basın toplantısında sözcü, Çin’in 31 yıl boyunca 20’den fazla ülke ve bölgeye 30’a yakın BM barışı koruma operasyonuna toplam 50 binden fazla asker gönderdiğini ve 25 Çin askerinin de saldırılarını kaybettiğini bildirdi. görevleri sırasında yaşarlar.

Wang, Çin’in BM barışı koruma operasyonlarına en fazla mali destek sağlayan ikinci ülke ve BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) beş daimi üyesi arasında en çok barış çalışanı gönderen ülke olarak BM barışı koruma misyonu için kritik bir güç olduğunu vurguladı. .

BM Şartı’nın amaç ve unsurlarını savunmanın, dünya barışını ilerletmenin ve insanlığın mutluluğunun oluşumunu hızlandırmanın Çin’in BM’nin barışı koruma misyonuna katılımının temel amaç ve görevi olduğuna işaret eden Wang Wenbin, Çin’in gerçek çok taraflılığının ve Küresel Güvenliğin önemini vurguladı. Girişimi uygulayarak, insanlığın “barış açığını” kapatmak ve küresel güvenlik yönetişimini düzene sokmak için plan ve güç sağlamaya hazır olduğunu kaydetti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Bu yazı ilk olarak Hibya Haber Ajansı’nda yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu