Yaşam

CUMA MESAJLARI Facebook, WhatsApp Resimli ve dualı güzel, anlamlı ve yazılı cuma mesajları!

Müslümanların kutsal günü olan Cuma, sevdiklerimize Cuma mesajları gönderdiğimiz, namazlarımızı kıldığımız bir gündür. Siz de sevdiklerinizin cuma gününü kutlayabilir, onlara anlamlı cuma bildirimleri göndererek onları hatırladığınızı gösterebilirsiniz. Müslüman alemi için özel ve bereketli bir gün olan Cuma günü duaların kabul olduğuna inanılmaktadır. Her haftanın bu özel günü, sevdiklerine güzel dileklerini iletmek isteyenler için bir fırsattır. İşte CUMA BİLDİRİMLERİ Facebook, WhatsApp Fotoğraflı, dualı, güzel, anlamlı ve yazılı Cuma bildirimleri!

2024’ÜN EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

-Cuma günü öyle bir saat vardır ki, bir Müslüman bu saate uğrayıp hayırdan bir şey isterse, Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Cumanız mübarek olsun.

-Ey nefsim, şeytana yem olmak mı, yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Yakamı secdeye koyayım, sen rahat uyu, ben de imanla öleyim. HAYIRLI cumalar.

-Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerimize olsun! Aydınlık ve bereketli bir Cuma olsun! HAYIRLI cumalar.

-Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve “Ben Müslümanlardanım” diyenden daha güzel kim konuşabilir? (Fussilet Suresi, 33. Ayet)

Bu mübarek günde, sevdiklerinizle paylaştığınız sevinçlerin arttığı, yüzlerinizin gülümsemeyle dolduğu bir Cuma geçirmeniz dileğiyle. Rabbim bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin. Dualarımızı kabul etsin, iyiliklerimize rahmet katsın.

Sevgi ve saygıyla bir arada olalım, Cuma gününün rahmetini ve bereketini yüreklerimize taşıyalım. Günahlarımızı bağışlasın, yolumuzu aydınlatsın, yüzümüzü güldürsün. Dualarımızın kabul olması ve tüm müminlerin gönlündeki umutların gerçekleşmesi ümidiyle herkese hayırlı Cumalar diliyorum.”

Ey kapıları açan Allah’ım, bize kapıların en hayırlısını aç. Ey durumdan duruma değişen Allah’ım, durumumuzu en güzele çevir. Tanrım! Bizi senden, dilimizi namazdan, kalbimizi Kur’an’dan, amellerimizi hayırdan ayırma. Amin. HAYIRLI cumalar.

“Cuma gününün bereketiyle dolu bu günü, şefkat ve nezaketle geçirmenin manasını düşünüyoruz. İhtiyaç sahiplerinin yanında olma fırsatı sunsun, insanlığımızı hatırlatsın.”

“Cuma günü af ve mağfiretin sembolüdür. Hem Rabbimizden hem de insanlardan af dileyerek kalplerimizi arındırmanın önemini hatırlıyoruz.”

“Cuma gününün neşesini çevremizdeki insanlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mutluluk ve sevgi dolu bir gün geçirmenizi dileriz.”

Cuma, kalbimizin en derin köşesinden gelen duygularla Allah’a yönelme vaktidir. Rabbimizin merhametine, affına ve lütfuna en çok ihtiyaç duyduğumuz anlardan biridir. Dualarımızı samimiyetle yükselttiğimiz bu gün, bizlere tüm haftanın yorgunluğunu ve sıkıntılarını üzerimizden atma fırsatı sunuyor.

Cuma namazı, camilerin dolup taştığı, kardeşlik ve dayanışmanın doruğa ulaştığı anlardır. Dünyanın dertlerine sırtımızı dönüp, yüzümüzü Rahman’a çevirmenin vakti geldi. O kutsal anlarda yalnızca O’na yöneliriz. Dualarımızda sevdiklerimize, endişelilere, hastalara ve tüm insanlığa en güzel dileklerimizi sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu