Haber

Depremden etkilenen Şanlıurfa’da eğitim yeniden başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Şanlıurfa’da bugün eğitim hayatı yeniden başladı.

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da okullardaki yenileme ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından öğrenciler için zil çaldı.

Haliliye Mahallesi’ndeki Yunus Emre Borsa İstanbul İlköğretim Okulu’nun İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Ayhan, yaptığı konuşmada deprem nedeniyle toplum olarak herkesin büyük acılar çektiğini ve yaralandığını belirterek, hem bireysel hem de toplumsal olarak yaraları sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Vazgeçmemek gerektiğinin altını çizen Ayhan, “Tarih boyunca pek çok zorluğu inancımızla, gücümüzle ve beraberliğimizle aşan güvenilir bir milletiz. Yeniden kenetlenerek güzel günlerimizi inşa edeceğiz. Gücümüzü asla unutmayalım. .Her birimiz depremin üzerimizde yarattığı kötü etkiyi ortadan kaldırmak isteriz.Ama bunu oturduğumuz yerden kendimizi kapatarak yapmak mümkün olmayacaktır.Tekrar bir araya gelip ayağa kalkmak için elimizden geleni yapmalıyız. öncekinden daha güçlü bir form.” söz konusu.

Okulların eğitim, sosyal ve duygusal ihtiyaçların karşılandığı, kardeşliğin öğrenildiği yerler olduğuna dikkat çeken Ayhan, şunları kaydetti:

“Bunun için şimdi kahramanlık sırası siz değerli hocalarımızda. Sizler bu milletin geleceğini yaratan birer sanatkârsınız. Sıra sizde sanatınıza. Deprem sırasında tüm kurumlarımız ve tüm gruplarımız özverili bir şekilde çalıştılar. Şükürler olsun ki bina enkazımızı kaldırdık. Şimdi depremin yarattığı duygusal bunalımları üzerimizden atmanın zamanı geldi.” Dediğim gibi bu çocukların önce anne babalarına sonra öğretmenlerine ihtiyaçları var. Geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeniyle okullarından, öğretmenlerinden, arkadaşlarından uzak kalan bu çocukları deprem ayırmamalı. Çünkü çocuklarımızın normale dönmesi önemli.”

Konuşmaların ardından Vali Ayhan ve beraberindekilerin zili çalmasıyla öğrenciler sınıflarına geçti.

haber-yenisarbademli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu