Haber

Depremzedelerden kira komisyonu alınmıyor

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde yıkımların yaşandığı Adana’da emlakçılar, evleri yıkılan veya ağır hasar gören ve sığınmak için yeni ev arayan depremzedelerden kira komisyonu almayacak. Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ülkü Uçar, “Üyelerin ortak kararı sonucunda afet illerinden biri olan Adana’da meydana gelen depremin 3. gününden bu yana komisyon alamıyoruz” dedi.

Adana’da Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden, özellikle merkez Çukurova ve Sarıçam ilçelerinde yıkılan binaların yanı sıra çok sayıda apartman da ağır hasar meydana geldi. Bu süreçte yıkılan apartmanlardan çıkmayı başaranlar veya evleri ağır hasar görenler, sığınmak için yeni ev aramaya başladı. Evlerini boşaltan ve inanç yeri arayan depremzedeler, Adana Emlakçılar ve Sanatkarlar Odası’na başvurdu. Afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun mesai harcayan emlakçılar ortak kararla komisyon almayacaklarını açıkladı.

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ülkü Uçar, “Üyelerimizle ortak aldığımız karar neticesinde depremin 3. gününden itibaren heyet almayacağız. Çünkü insanlar alelacele tahliye için bize başvurdu.” Evleri ve inanç yerlerine taşınması.İşyerlerimiz kapatıldı ama vatandaşlara yardım etmeye devam ediyoruz.Evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için heyet almadık, almayacağız” dedi.

Son dönemde bu konunun suiistimal edildiğine değinen Başkan Uçar, “Normalde 5 bin TL’ye ev kiralanmak istendiğinde bizim kiralama komisyonumuz aynı miktar kira oluyor. Depremzedelerimiz getirirse bu bedeli almayacağız. Yıkım veya ağır hasar belgesi var. 11 ilden Adana’ya gelenler de dahil olmak üzere bu insanlara her türlü yardımı yapmaya hazırız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu