Haber

Erdal Sakız cinayetinde kullanılan silahlar Sakarya Nehri’nde aranıyor

SAKARYA’nın Karasu ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra ormanda, otomobilinde silahla vurulmuş cesedi bulunan Erdal Sakız (43) cinayetinde tutuklanan Ersin Koç’un silahları Sakarya Nehri’ne attığını itiraf etmesinin ardından deniz polisi tarafından nehirde arama başlatıldı.

Karasu ilçesi Kuru Dere Mahallesi’nde 9 Kasım tarihinde konutundan arabasıyla ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Erdal Sakız’ın 10 gün sonra Çam dağı ormanında otomobilinin içerisinde baş ve göğüs kısmında mermi ve ayrıca elinde ise tüfekle vurulduğu anlaşılan cesedi bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada aralarında para meselesi bulunduğu öğrenilen fındık tüccarı Ersin Koç, eşi Lale Koç ve 16 yaşındaki oğulları S.K. tutuklandı.

DALGIÇ POLİSLER NEHİRDE SİLAHLARI ARIYOR

Ersin Koç’un tabirinde cinayette kullanılan silahları Ferizli ilçe girişi mevkinde Sakarya Irmağı üzerinde bulunan köprüden aşağıya attığını söylemesi üzerine Kocaeli Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Dalgıç Polisler tarafından ırmakta arama başlatıldı. Gün uzunluğu yapılan aramalarda polisler silaha rastlamazken aramaların yarın da devam edeceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu