Haber

Eskişehir’de depremzedeler için ‘Demokrasi Yolculuğu’ düzenlenecek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi iş birliğiyle, deprem bölgesindeki illerde ikamet eden seçmenin 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanabilmesi için ‘Demokrasi Yolculuğu’ düzenlenecek. Çalışma ile Eskişehir’deki depremzedelerin afet bölgesindeki illere ulaşımı ücretsiz sağlanacak.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından çeşitli şehirlere göç etmek zorunda kalan ancak adreslerini taşıyamayan vatandaşlar için Eskişehir Cumhuriyet Halk Partili belediyeler ortak çalışma başlattı. Afet bölgesinden Eskişehir’e gelen ancak afet bölgesindeki illerde adresleri görünen seçmenler; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi iş birliğiyle ‘Demokrasi Yolculuğu’ yapacak.

AYNI GÜN ESKİŞEHİR’E DÖNÜYORUZ

Proje, depremlerin yıkıma yol açtığı Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya Eskişehir’den depremzedelerin ulaşımını sağlayacak. Yeterli sayıda yolcuya ulaşacak otobüslerle bölgeye gidecek olan seçmenler, oyunu kullandıktan sonra aynı gün Eskişehir’e dönecek.

Kontenjanla sınırlı olan ücretsiz ulaşım desteği hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyenler 0222 211 55 numaralı telefondan 1202-1221-1400-1611 ve 1624 dahili numaralarını arayarak yetkililere ulaşabilirler. 00.

Kaynak: ANKA / Siyaset

malkara-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu