Haber

Eskişehir’de öğrenci intiharlarını protesto eden öğrencilerle polis arasında kavga çıktı

ESKİŞEHİR’de öğrenci intiharlarını protesto etmek için kız yurduna yürümek isteyen bir grup öğrenci ile polis arasında kavga çıktı. Olaylarda 5 polis yaralanırken 4 öğrenci gözaltına alındı.

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi önünde toplanan bir grup öğrenci, son günlerde yaşanan öğrenci intiharlarına dikkat çekmek amacıyla protesto yürüyüşü düzenledi. Yaklaşık 30 kişilik grup, Fatih İlçesi Mükrime Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nun bulunduğu sokağa yürüdü. Burada basın açıklaması yapan öğrenciler daha sonra yurdun kapısına giderek yürüyüşlerine devam etmek istedi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri caddede güvenlik önlemi alarak çevik kuvvet ekipleriyle yolu kapattı. Öğrenciler polise hakaret ederek barikatı aşmak istedi. Çıkan arbedede 1’i polis 5 polis yaralandı. Yaralı polis memurları hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis memurlarının durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayın ardından 4 öğrenci yakalanarak gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler, konuşmaları için Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eskisehir İli Gençlik ve Spor Müdür Osman Ercan yurtta kalan öğrencilerle bir süre sohbet etti ve kapıda toplandı. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

kazimkarabekir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu