Teknoloji

Fukuşima Nükleer Santrali’nden yeni görüntüler uzmanları korkuttu

Fukuşima nükleer santralinin sulu kalıntılarına dalan robotik sondalar, hayati takviye yapılarının hasar gördüğünü ortaya çıkardı.Fotoğraflara da yansıyan bu keşif acil bir alarm kaynağı olmasa da yeni bir depremin bölgeyi sarsması durumunda büyük bir sorun olabileceğinden korkuluyor.

Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), nükleer enerji santralinin batık derinliklerini keşfetmek ve paha biçilmez arıtma operasyonunun nasıl ilerlediğini izlemek için uzaktan kumandalı sondalar kullanıyor. Yakın tarihli bir güncellemeye göre, robotlardan biri, 2011 nükleer felaketi sırasında eriyen reaktör çekirdeklerinden birinin altındaki destekleyici yapı. Ünite 1, maksimin görüntülerini aldı.

Associated Press, sloganın 120 santimetre kalınlığındaki beton duvarının, tabanda önemli hasar belirtileri gösterdiğini ve içerideki çelik desteği ortaya çıkardığını bildirdi.

Endişe, üç reaktörün toplam 880 ton yüksek oranda radyoaktif erimiş yakıt kalıntısı içerdiği varsayımından kaynaklanmaktadır. The Asahi Shimbun’a göre TEPCO, geçen hafta ilk kez Ünite 1 reaktöründe erimiş nükleer yakıtın görsel teyidini elde edebildi. Fukuşima nükleer santralinin içinden alınan görüntüler, kaidenin dışında muhtemelen erimiş yakıttan yapılmış bir su birikintisi gösteriyor. Destek yapıları kırılırsa, bu TEPCO için daha fazla baş ağrısına neden olabilir.

Fukuşima Nükleer Afeti

Felaket, 11 Mart 2011’de Japonya’nın doğu kıyısını vuran 9.0 büyüklüğündeki bir depremin Japonya’nın kuzeydoğu kıyısı boyunca 18.000’den fazla insanı öldüren 15 metrelik bir tsunami yaratmasıyla meydana geldi.

yıkıcı dalgalar Fukushima Daiichi nükleer santralini vurarak güç kaynağını ve hayati soğutma sistemlerini kapatın. Bu, üç reaktörünün erimesine yol açtı ve atmosfere önemli miktarda radyasyon gönderdi. Kazanın ölçeği göz önüne alındığında, 1986’daki Çernobil’den bu yana en kötü nükleer felaket olarak kabul ediliyor.

Ancak son zamanlarda reaktörlerde sergilenen kullanılmış yakıt, sorunun yalnızca bir parçası. Olayın ardından elektrik santralini su bastı. Bu, sahada 1.000’den fazla tankta depolanan yaklaşık 1,3 milyon ton atık su üretti.

Uzun ve hararetli bir tartışmanın ardından TEPCO kısa süre önce bu arıtılmış suyu Pasifik Okyanusu’na boşaltmayı planlıyor.yerel balıkçı topluluklarında ve komşu ülkelerde öfkeye neden oldu.

civril-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu