Haber

Gedizli Fotoğrafçı Musa Akay, Uluslararası Ödüllerle Gediz’in Tanıtımına Katkıda Bulundu

Kütahya’nın Gediz ilçesinden genç fotoğrafçı, yaptığı çalışmalarla ve aldığı uluslararası ödüllerle Gediz’in tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

Gediz’de çok sayıda doğa ve insan fotoğrafı çeken Fotoğraf Sanatçısı Musa Akay, ilçeyi tanıtmakla kalmadı, 12 bin 724 katılımcının 174 ülkeden fotoğraflarla yarıştığı yarışmada ikinci sırayı alarak büyük bir başarıya imza attı.

Gedizli sanatçı Akay, geçtiğimiz günlerde Paris’te düzenlenen 2023 Profesyonel Fotoğrafçılar Avrupa Topluluğu (WPE Awards International Photography) tek damat fotoğraf yarışmasında 12 bin 724 yarışmacı arasında ikinci oldu.

Doğa, gelin, damat ve tek kişilik fotoğraflarıyla Avrupa Profesyonel Fotoğrafçılar Topluluğu’ndan (WPE Awards International Photography) onlarca ödül ve gümüş madalya alan Akay, bu konuda Gediz’i en iyi şekilde temsil ediyor.

Sanatçı Akay’ın eserlerini gören başta Eskişehir olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelin ve damatlar Gediz’e gelerek, ilçenin doğal güzellikleri içerisinde sanatçının eşsiz kareleriyle fotoğraf çektiriyor.

Bunun dışında Akay, Niran Ünsal ve Öykü Gürman gibi birçok müzisyenin müzik videolarını çekip yönetiyor, ayrıca ulusal firmaların tanıtım ve reklam filmlerini çekiyor.

Fotoğraf çekmenin bir sanat olduğunu belirten Gedizli genç Musa Akay, “Çocukluğumdan beri hep bir merakım vardı. Gördüğüm bütün güzelliklerin fotoğrafını çekip bastırırdım. Bu işi ve fotoğraf çekme sanatını çok seviyorum. fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.”

Yaklaşık 10 yıl önce açtığım fotoğrafçılık işini her geçen yıl daha da ileriye taşımaya çalıştım. Fotoğraf çekimlerinde kendimi geliştirdim. Kendime göre yeni yöntemler geliştirdim. “Gediz’de yapılamayan şeyleri yaparak bu işte yeniliklerin öncüsü olduğumu düşünüyorum” dedi.

Sosyal medyada yayınladığı fotoğrafları gördükten sonra çevre il ve ilçelerden insanların Gediz’e geldiğini belirten Akay, “Bu durumda çok mutluyum. İlçenin doğal güzellikleri içerisinde gelen insanların fotoğraflarını çekiyorum. Çok beğendiler. Ayrıca ilçenin tanıtımını da yapıyoruz. Ayrıca çekimlerimi Avrupa Profesyonel Fotoğrafçılar Topluluğu’na yükleyerek yarışmalara katılıyorum.” “Bu camiadan çok sayıda ödül ve gümüş madalya aldım. Açık hava çekimleri için çok sayıda talep alıyorum. İnsanların bu ilgisi bizi mutlu ediyor. İnşallah çalışmalarımı daha da geliştirerek ismimizi ve ilçemizin güzelliklerini tüm halka duyuracağım. dünya” dedi. – KÜTAHYA

nizip-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu