Teknoloji

Google Chrome, RAM Tasarrufu Özelliğini yayınladı

Uzun süredir “RAM istismarcısı” olarak bilinen Google Chrome, yıllar içinde yapılan güncellemelerle performans iyileştirmelerine ev sahipliği yaptı. Ancak en son Chrome güncellemesiyle, RAM kullanımını büyük ölçüde bitirdi.

Google Chrome 110 sürümüyle, tarayıcıda yerleşiktir. Bellek Tasarrufu ‘ modu geldi. Tarayıcı ayarlarından etkinleştirilebilen performans modu, Chrome’un artık çok daha az RAM tüketmesini sağlayacak.

İlgili Makaleler

Google Chrome Bellek Tasarrufu modu:

Google Chrome Bellek Tasarrufu etkinleştirildiğinde, o anda bulunduğunuz sekme dışındaki sekmelerde bellek boşaltılacaktır.Yani bu sekmeler arka planda işlem yapmayacak, ilerlemeyecek, işlem yapmayacak.

Etkin olmayan sekmelere dönmek isterseniz, sekmeler otomatik olarak tekrar etkin hale gelir. İsteyen kullanıcılar sık ​​ziyaret ettikleri internet sitelerine erişim sağlayabilirler. Her zaman aktif kalacak siteler‘ bölümünde, performans modu açıkken bu sekmeleri aktif tutmayı seçebilecek.

Öte yandan, performans modu, sekmeler arasında geçiş yaptığınızda diğer sekmede çalan sesin veya videonun durmasını engellemeyecektir. Ses veya video oynatan, form dolduran, ekran paylaşan veya bildirimleri olan sekmeler performans modundadır. devre dışı bırakılmayacak.

Google Chrome Bellek Tasarrufu nasıl açılır?

Google Chrome Bellek Tasarrufu modu, tarayıcınız sürüm 110’a güncellendiğinde otomatik olarak etkinleşir. Bu bağlantıya tıklayarak Chrome’un Performans ayarları sayfasına ulaşabilir, ayara erişebilir ve ayarı elinizle açıp kapatabilirsiniz.

kabaduzajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu