Haber

Haluk Levent, AHBAB’ın depremzedeler için son projesini açıkladı: 3 firma ile başlıyoruz, 6 ayda teslim edeceğiz

AHBAP Derneği Kurucusu Haluk Levent, deprem bölgesi için hayata geçirecekleri yeni projenin detaylarını paylaştı. Levent, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda çelik konstrüksiyon konut yapacaklarını belirtti.

“DEPREME DAYANIKLI ÇELİK KONSTRÜKSİYON EVLER”

Levent, projeyle ilgili şu noktaları sıraladı: “Bağışlar geldiğinden beri deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üzerinde harcama yaptık. Kalan paranın büyük bir kısmını beyin sarsıntısı evlerine ayırma kararı aldık. Tamamen çelik konstrüksiyon konutlar. 2 katlı olacaklar 83 metrekare.

KONUTLAR FİYATLANDIRILACAK

Ailesinde engelli çocuğu olan ve evleri yıkılan vatandaşlarımıza ücretsiz konut sağlayacağız. İlk etapta 1150 konut. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’te 2+1 çelik konstrüksiyon evlerin inşaatına başlıyoruz. Devlet bize arsa veriyor. 3 farklı firma ile inşaata başlıyoruz.

“6 AY İÇİNDE TESLİM EDECEĞİZ”

Evleri 6 ayda teslim edeceğiz. Bu kapsamda Afad ve bölge valiliklerinden de altyapı takviyesi alacağız. Bu proje depremde evi yıkılan engelli vatandaşlarımız ile otizm, serebral palsi, Down sendromu, Sma gibi engelli çocuğu olan ailelere yöneliktir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu