Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına Şırnak ve Bingöl’den tepkiler geldi

İsrail’in Şırnak ve Bingöl’de Gazze’ye yönelik saldırılarına tepkiler yağdı.

Şırnak’ta HÜDA PAR öncülüğünde ve bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle İsmet Paşa Mahallesi Ulu Cami önünde toplanan katılımcılar, ellerinde Filistin bayrakları, İsrail ve ABD karşıtı sloganlar atarak, tekbir okumak.

Grup adına açıklama yapan parti üyesi Hüseyin Çimen, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının devam ettiğini ve saldırıların sona ermesini istediklerini belirtti.

Çimen, “Bu soruna kalıcı çözüm getirmek için artık tüm İslam ülkelerinin işbirliği yapması ve tüm kaynaklarını seferber etmesi kaçınılmazdır.” söz konusu.

Gazze’de sivil yerleşim alanlarının her gün bombalandığını hatırlatan Çimen, şöyle konuştu:

“Okullar, hastaneler, camiler ve evler tamamen ya da kısmen yıkıldı. Gazze’nin altyapısı tamamen çöktü, açlık ve susuzluk ciddi boyutlara ulaştı. Havalar soğudukça barınak bulamayan, yakacak bulamayan kardeşlerimiz büyük sıkıntılar yaşıyor. Refah Sınır Kapısı’nda “Yardım tırları bekletiliyor. Sanki bir millet açlıkla, kıtlıkla yok ediliyor. Buna asla izin verilmemeli ve kapılar derhal açılmalıdır.”

Açıklamanın ardından saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için dua edildi.

Bingöl

HÜDA PAR İl Müdürlüğü öncülüğünde Bingöl’deki Ulu Cami önünde toplanan katılımcılar, tekbir getirerek İsrail karşıtı sloganlar attı.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Hatip Üçgül, burada yaptığı açıklamada, İsrail’in geçen yıl 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdürdüğünü söyledi.

Üçgül, “Siyonist terör ağının Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılarla sadece Gazze enkaz altında kalmıyor. Siyonistler bu saldırılarla Gazze’ye ve tüm insanlığa ve vicdana savaş açarak ümmetin haysiyet ve şerefini tehdit ediyor. ” dedi.

boztepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu