Haber

Kiryakos Miçotakis: Türkiye’deki gibi güçlü ve istikrarlı bir hükümete ihtiyacımız var

Yunanistan’da siyasi partiler, 25 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin ikinci versiyonu için seçmenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Eski Başbakan ve Yeni Demokrasi Partisi Lideri Kiryakos Miçotakis, Nea Ionia kentinde yandaşlarıyla bir araya gelerek onlardan sandık başına gitmelerini istedi.

seçim çağrısı yaptı

“Sen başbakansın ve başbakan olacaksın”Sloganlarına yanıt veren Mitsotakis “Şu anda başbakan değilim. Ama yine öyle olmamı istiyorsanız, hepiniz sandık başına gidip oy kullanmalısınız.”dedi.

Türkiye’ye işaret etti: Güçlü ve istikrarlı hükümet şart

Ülkesinin güçlü ve istikrarlı bir hükümete ihtiyacı olduğunu anlatan Miçotakis, konuşmasında Türkiye’yi örnek gösterdiğini söyledi:

Ülkemizi güvenle geleceğe taşıyabilecek ve bölgenin başlıca jeopolitik zorluklarıyla yüzleşebilecek istikrarlı bir hükümete ihtiyacımız var. Görüyorsunuz, bugün Türkiye’de esasen güçlü ve istikrarlı bir hükümet var.

Egemenliğimizi ve egemenlik haklarımızı savunmaya devam edebilmemiz için ülkemizde istikrarlı bir hükümete de ihtiyacımız var.

“Sınırlarımızı korumaya devam edelim”

yunan siyasetçi “Hem karada hem de denizde sınırlarımızı verimlilik ve adaletle korumaya devam edelim.”sözünü kullandı.

Kiryakos Miçotakis, yaklaşan seçimlerle ilgili sorunun ülkenin bu toparlanma ve modernleşme sürecini devam ettirip ettiremeyeceği olduğunu da sözlerine ekledi.

Miçotakis’ten Erdoğan’a tebrik telefonu

Yunanistan’ın eski Başbakanı, 28 Mayıs’ta yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti ve sonuçların Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.

silivri-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu