Haber

Kütahya’da Otobüs Bileti ve Taksimetre Fiyatlarına Yükseliş

Kütahya Otobüs bileti ve taksimetre fiyatlarına zam yapıldı. Takside 25 lira olan indi bindi ücreti yüzde 80 artarak 45 lira oldu; 8 lira 50 kuruş olan tek kişilik otobüs bileti yüzde 52 artarak 13 liraya çıktı.

Kütahya Kent Konseyi’nin Ağustos ayı toplantısı dün belediye meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın başkanlık ettiği toplantıda ulaşımda yapılacak zam gündeme geldi. Taksi ve otobüs esnafının ulaşım maliyetlerinin artması, işletme maliyetlerinin artması ve ulaşım fiyatlarının düşük olması nedeniyle zam talepleri oybirliğiyle kabul edildi.

OTOBÜS BİLETİ 13 LİRA

Alınan karara göre otobüste tam biniş ücreti 7,5 liradan 11 liraya; ilk-orta-lise öğrenci biletleri 5 liradan 7,5 liraya; üniversite öğrenci bileti 6 liradan 8,5 liraya; Üniversite ikamet kartı olan öğrenciler için bilet fiyatları 5 TL ile 7,5 TL arasında değişiyor; QR kodlu tek biniş bileti 8,5 liradan 13 liraya; transfer 3 liradan 5 liraya çıktı. FaizKararın ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alim Işık, ortalama yüzde 50 oranında güzelleştirme yapıldığını belirterek, “İnşallah her iki tarafta da vatandaşlarımız ve otobüsçülerimiz memnun olur. Vatandaşımızın memnun olmayacağı da ortadadır.” Ancak bu memnuniyeti sağlamanın bir yolu var.Otobüs işletmecisi siz değerli esnafımızın hizmetini en yüksek kalitede vatandaşlarımıza ulaştıracaktır.

YÜZDE 80 KİRALIK

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-cinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu