Haber

Osmaniye’de çadır kentlerde dezenfekte ve dezenfekte çalışması

OSMANİYE’de kurulan çadır kentlerde dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları belediye ekipleri tarafından kesintisiz olarak yapılıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremden etkilenen Osmaniye’de depremzedeler için 22 noktada toplu yaşam alanları oluşturuldu. Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen yıkıcı depremlerin ardından kurulan Osmaniye Belediyesi Afet İrtibat Merkezi’nden yönetilen tüm birimler, depremzedelerin yardımına koştu. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Daire Başkanlığına bağlı 30 kişilik bir grup, çadırkent çevresinde salgın hastalıklara karşı ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ardından toplu alanların ve çadırların çevresinde dezenfeksiyon işlemleri yapılıyor.

İlaçlama ve ilaçlama çalışmalarının değerli olduğuna değinen vatandaşlar, depremin ardından toplu yaşam alanlarının kurulduğunu ve bu alanlarda aileleriyle birlikte kaldıklarını belirterek, Osmaniye Belediyesi ekiplerince afetzedelere karşı ilaçlama ve ilaçlama çalışmalarının yapıldığını belirtti. olası hastalıklar.

Osmaniye Belediyesi’nin tüm birimlerinin depremin yaralarını sarmak için seferber olduğunu belirten Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, mahallede yaşayan ailelerin sağlığını korumak için dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız devam edeceğini söyledi. Kamu alanları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu