Haber

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: “Rus ordusunda 39 binden fazla kadın personelimiz var”

– Rusya Savunma Bakanı Şoygu: “Rus ordusunda 39 binden fazla kadın personelimiz var”

MOSKOVA – Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “Rus ordusunda 39 binden fazla kadın personelimiz var” dedi.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Moskova’daki Ulusal Savunma Merkezi’nde Rus ordusunun liderleriyle Ukrayna’daki savaşın gidişatına ilişkin değerlendirme toplantısı yaptı. Görüşmede Ukrayna’daki cephelerden aldığı bilgileri Rus ordusunun üst düzey yetkililerine aktaran Şoygu, “Donetsk istikametinde yapılan taarruzlarda Nikolayevka, Dvurechnoye, Krasnaya Gora, Gryanikovka, Paraskovievka yerleşim birimleri kurtarıldı. Kupyansk.Artyomovsk’u özgürleştirme süreci devam ediyor.Bu şehir Donbass’ta Ukrayna birliklerine ait.Buranın kontrolünü ele geçirmek Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin kendi savunma derinliklerinde taarruz faaliyetleri yürütmesini sağlayacaktır” dedi.

Ukrayna ordusundaki eğitim faaliyetlerinin Batılı ülkeler tarafından devam ettiğini belirten Shoigu, “ABD’nin Rusya’yı silahla parçalama stratejisinin bir parçası olarak batılı ülkeler Ukrayna’ya silah ve teçhizat tedariğini artırıyor, Ukrayna’nın eğitim programlarını artırıyorlar. Ukrayna ordusundaki işçiler genişletiliyor” dedi, NATO ülkeleri de dahil olmak üzere Ukrayna. Türkiye’ye verilen silah desteğinin cephede Ukrayna’ya herhangi bir kazanım sağlamadığını belirtti.

“Ukrayna’daki operasyonlarda bin 100 kadın asker görev yapıyor”

Ukrayna ordusunun Ukrayna’daki çatışmalarda kayıplarının Şubat ayından bu yana arttığını iddia eden Shoigu, Şubat ayının başından bu yana 11 binden fazla Ukrayna ordusu askerinin etkisiz hale getirildiğini söylerken, Rus ordusundaki kayıplara ilişkin rakamları açıklamadı. . Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, tüm dünyada kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Rus ordusundaki kadın askerler hakkında bilgi verdi. Orduda hatırı sayılır sayıda kadın işçi olduğuna işaret eden Shoigu, “Bugünkü toplantı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü arifesinde yapılıyor. O bir yol seçti. 5 binden fazla kadın subayımız ve daha fazlası var.” Rus ordusunda 39 binden fazla kadın çalışan var.Bugün 1.100 prestijli kadın asker özel askeri operasyonlarda görev alıyor.Şu ana kadar her üç kadından biri devlet ödülüne layık görüldü. tüm Rus kadın askerleri.

haber-atakum.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu