Sağlık

Sabah kalkınca sirkeli su içenler dikkat! Sirkeli su kilo verdirir mi?

Elma sirkesinin kilo verme üzerindeki etkileri ve olası yan etkileri üzerine yapılan araştırmalar sınırlıdır ve kesin sonuçlar vermemektedir. Ancak bazı çalışmalar elma sirkesinin iştahı baskılayıp kilo kaybına katkıda bulunabileceğini öne sürüyor. İşte soruların yanıtları: Elma sirkesi neye faydalıdır, sabah kalktığınızda sirkeli su içilir mi ve sirkeli su zayıflamaya yardımcı olur mu?

ELMA SİRKESİ KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR MU?

İnsanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar, elma sirkesi takviyelerinin iştahı bastırabildiğini ve kilo verme sürecine katkıda bulunabildiğini gösteriyor. Bu etki elma sirkesinde bulunan asetik asit ile ilişkilidir.

ELMA SİRKESİ ZARARLI MI?

Elma sirkesi tüketmek bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler şunları içerebilir:

Mide ve Diş Hasarları: Elma sirkesi mide ve diş sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Aşırı tüketimi mide bulantısına neden olabilir.

İlaç etkileşimi: Elma sirkesi bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Özellikle insülin ve kan sulandırıcı ilaç kullananların hekimlerine danışması gerekmektedir.

ELMA SİRKESİ NASIL TÜKETİLMELİ?

Elma sirkesini gerçek haliyle tüketmek önemlidir. İşte gerçek kullanım yöntemi:

Elma sirkesini suyla seyreltin. İdeal olarak, 1-2 yemek kaşığı elma sirkesini 8 ons (yaklaşık 240 ml) suyla karıştırın.

Bu karışımı günde bir veya iki kez tüketebilirsiniz.

Olumsuz etkiler, mide rahatsızlığı veya yanma gibi belirtiler ortaya çıkarsa, elma sirkesi tüketimini derhal bırakmalısınız.

NOT:Elma sirkesi tüketimi ile ilgili kronik bir sağlık sorunu ya da ilaç kullanımı varsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.

canakci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu