Yaşam

Son Soruya “Türkiye” Dedi Tarihi Yeniden Yazdı: Kim Milyoner Olmak İster’den 1.8 Milyon Kazandı!

İngiltere’de yayınlanan bir bilgi yarışmasına katılan genç kadın büyük bir başarıyla İngiliz medyasının en çok konuşulan isimlerinden oldu. Hemşire olduğunu söyleyen kadın yarışmada kendisine gelen soruda eski futbolcu McCoist’ten yardım istedi. Verdiği cevapla 1.8 milyon TL’nin sahibi oldu! Gelin detaylara hep birlikte bakalım.?

İngiliz televizyon kanalı BBC’de yayınlanan The Wheel yarış programında adeta tarih yazıldı. Bir yarışmacı soruların tümünü bilerek büyük mükafatın sahibi oldu.

Helen Mason isimli genç bir hemşire kendisine gelen soruda baş karışıklığı yaşadı ve ufak bir takviyeye gereksinim duydu. Bu noktada yardımına eski futbolcu Ally McCoist koştu. Helen Mason bu sayede büyük ikramiyeyi kazanan birinci yarışmacı olarak ismini müsabakaya kazıdı.

“Antik Truva kenti hangi ülkededir” sorusu Mason’ın son sorusuydu. Şıklar ise “Mısır, Yunanistan, Irak, Türkiye” şeklindeydi.

Mason önce Mısır demek istedi. Fakat McCoist kendisini uyardı. Eski futbolcunun da uyarısını göz önünde bulunduran Mason, ‘Türkiye’ dedi.

Cevap olarak “Türkiye” diyen genç bayan gergin geçen birkaç saniyenin akabinde büyük mükafatın sahibi olduğunu öğrendi. Tamı tamına 82 bin İngiliz poundu (1.8 milyon TL) kazanan Mason, yarışa ismini adeta altın harflerle kazıdı.

24 yaşındaki Mason tek soruya verdiği karşılık ile büyük bir para mükafatına sahip olunca memnunluktan havalara uçtu. “Kazandığım parayla daireme mobilya alacağım ve ailemi ziyaret etmek için annemle Kanada’ya gideceğim” dedi.

‘Erkek arkadaşımla kısa bir süre önce bir daire almıştık ve bu parayla evi dekore etmek çok iyi olacak. Ailem benim en büyük destekçim ve onlara özel bir şekilde teşekkür etmek istiyorum’

Siz bu bahiste neler düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu