Ekonomi

TKDK TSE’den Risk Yönetim Sistemi Belgesi aldı

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), kurumların faaliyetlerinde karşılaşabilecekleri risk faktörlerinin tespiti, sınıflandırılması ve önlem alınması amacıyla Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE) “TS ISO 31000 Risk Yönetim Sistemi Belgesi”ni almaya hak kazandı. .

TSE’den yapılan açıklamaya göre, iki kurum arasındaki sertifika töreni, TSE Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin ve TKDK Başkanı Ahmet Abdullah Antalyalı’nın katılımıyla TSE Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TSE Başkanı Şahin, yeşil ve dijital dönüşüm alanında gerekli standardizasyon çalışmalarında aktif olarak yer aldıklarını ve bu alandaki çalışmalara destek verdiklerini belirtti.

Risk Yönetim Standardı’nın kurumların faaliyetlerinde karşılaşabilecekleri risk faktörlerini belirlemek, sıralamak, sınıflandırmak ve bunlara karşı önlem almak amacıyla hazırlanmış bir standart olduğuna işaret eden Şahin, “Risk Yönetimi Standardı, kurumlarımızın hızlı ve etkin kararlar almasına yardımcı oluyor. gelecekte karşılaşabilecekleri zor durumları öngörme, zaman tasarrufu sağlama, aynı zamanda hızlı ve etkili karar almalarına yardımcı olur, proaktif yönetimi teşvik ederek karar alma ve planlama için güvenilir bir temel oluşturur.” değerlendirmesini yaptı.

TKDK Başkanı Antalyalı, kurum olarak standartları daha ileri taşımayı hedeflediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu