Haber

Akşener 6’lar Masası’ndan ayrıldı mı? İYİ Parti’den üst üste açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masadaki 5 genel başkanının aksine muhalefeti Ankara’da siyasetin bir numaralı gündem maddesi oldu. Akşener’in çekilmesi, “İYİ Parti lideri 6 Tablo’yu dağıttı.” yorumlarını getirdi.

“UMUTUN SESİNİ DUYUN DİYEN TARAF BİZİZ”

Gazetecilere açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “İYİ Parti bugün itibariyle altılı masada paydaş mı?” Altı kişinin mutabakatı ile masaya yatırılacak iradeyle, yani ortak şuurla, “Milletin kazanacağına dair arkasında durduğu ümidin sesini duyun” diyen partiyiz. “Milletin kazanacağı umudun sesini işitin” diyen partidir. 5 parti Kemal Kılıçdaroğlu diyor. “Bu iki belediye başkanını önemsiyor” diye yanıtladı.

“CUMHURBAŞKANI HALA AYNI YERDE KALIYOR”

Ağıralioğlu, “Kazanacak adayı ortak adaya katan iradeyi başkan temsil ediyor. Hala aynı yerde duruyor. Kabul edilmeyen vasiyetin ne dediğini dinleyeceğiz. Peki bunu kabul etmezseniz ne yapacaksınız? Milletinize deyin, nasıl cevap vereceksiniz?.. Masaya gelen efendinin teklifini savuşturmak için ne yapacağınızı dinleyeceğiz.İYİ Parti, teklifimize cevap verecek olanların vereceği cevabın niteliğine bakacak. Bu cevabı aynı zamanda millete sunacaktır.

“MASADAN KALMADIK”

Masadan kalkmadık, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş olarak aday teklifimizi sunduk. Bunu kamuoyuna açıkladık ve değerlendirilmesini bekliyoruz.”

“MASADAN ÇIKACAK BİR DURUM YOK”

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın, “İYİ Parti yoldan mı çıktı?” O da, “Masadan kalkacak bir durum yok. Genel Başkanımız Akşener aslında bu tarafta bir açıklama yaptı. Daha fazla bir şey söylememiz doğru olmaz.”

“MASADAN KALMADIK”

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, “Biz masadan kalkmadık. Siz de dinlediniz Meral Hanım. Yorumunuz.”

haber-tillo.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu