Ekonomi

Barclays, Avrupalı enerji hizmet şirketi hisselerinin notunu düşürdü

Barclays, Avrupa Enerji Hizmetleri sektöründeki değerlendirmelerini değiştirerek Aker Solutions, Hunting, Maire Tecnimont ve Subsea 7 için daha önce Olumlu olan değerlendirmesini Nötr olarak değiştirdi. Ayrıca, Wood Group’un notu da Nötr’den Daha Az Elverişli’ye düşürüldü.

Bu düzeltme, 2024’ün ikinci çeyreğinde sektördeki güçlü performans dönemini takip etmektedir; Avrupa sektörü, genel enerji sektörünü ve ham petrol fiyatını geride bırakarak %7’lik bir büyüme artışı kaydetmiştir.

Bu kayda değer artış, talebin beklentileri karşılamadığı Amerika Birleşik Devletleri haricinde, dünyanın birçok yerinde daha yüksek iş miktarları, daha iyi fiyatlandırma ve daha fazla varlığın ekonomik olarak uygun görülmesiyle bağlantılıdır. Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri’nde önemli operasyonları olan küresel sektör aynı zaman diliminde yaklaşık %5’lik bir düşüş yaşadı.

“Bu çeyrekte yeni siparişlerin sayısının artması ve bir önceki çeyreğin üç katından fazla olan 18 milyar ABD doları değerindeki sözleşmelerin duyurulması önemlidir. Bu durumun, söz konusu yükseliş eğiliminin gücü ve sürdürülebilirliği konusunda süregelen tartışmalara yol açması beklenmektedir,” diyor Barclays analistleri raporlarında.

“Ancak bu olumlu bakış açısı, genel değerlendirmelerimizin ortalama olarak aşırı iyimser olmasına ve karşılaştırmalı derecelendirme sistemimizde bir dengesizliğe yol açmasına neden oldu” diye devam ettiler.

Analistler, notları düşürülen şirketlerin hala değer artışı olasılığına sahip olmalarına rağmen, sektörde şu anda değer artışı için daha büyük bir potansiyel sunan başka şirketler olduğunu belirttiler. Técnicas Reunidas, Saipem ve TGS gibi şirketleri tercih ediyorlar.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

uluborluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu