Haber

Benzin zammı? Benzin zammı ne zaman gelecek?

Benzine yapılan zamların ardından bir sonraki fiyat güncellemesinin ne zaman olacağı merak konusu oldu. Akaryakıt ve motorin fiyatları dalgalanmaya devam ediyor. Akaryakıt zammı ne zaman geldi, ne zaman gelecek soruları da araştırılan konuların başında geliyor. Tamam, yakıt artışı? Akaryakıt zammı ne zaman gelecek? Detaylar burada…

BENZİNİ ÇOK ARTTIRDIM MI?

Brent petrol fiyatları Rusya-Ukrayna savaşıyla dalgalı seyrini sürdürürken, akaryakıt ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle dalgalandı. 15 Ağustos Salı itibariyle akaryakıtta 1.30-1.55 TL ortasında zam bekleniyor. Zam sonrası akaryakıtın litresi 38 lirayı geçecek.

ÖTVYLE FİYAT ARTTI 6 ARTTI

16 Temmuz’da kurşunsuz akaryakıtın litre fiyatı üzerinden ÖTV tutarı 2,52 liradan 7,52 liraya, motorinin litre fiyatı üzerinden alınan vergi tutarı ise 2,05 liradan 7,05 liraya yükseltildi. ÖTV kararının ardından akaryakıt ve motorin kümelenmesinde 6 liralık fiyat artışı yaşandı. 16 Temmuz Pazar gününün prestijiyle İstanbul Avrupa Yakası’nda akaryakıt fiyatları 34,01 TL, motorin fiyatları ise 32,36 TL oldu.

BENZİN ARTIŞIM NE ZAMAN GELECEK?

11 Ağustos Cuma günü motorine yapılan 1 lira 80 kuruşluk zamdan sonra 15 Ağustos Salı günü de akaryakıta zam geliyor.

sehzadelerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu