Haber

Beşiktaş Belediyesi’nden örtbas garajı skandalı!

Beşiktaşlılar, sadece bununla kalmayıp, viyadüklerdeki köprüleri ayakta tutan direklerin altına da araçları yıkamak için su kuyuları açtıklarını ifade etti. “Bu su kuyuları sadece köprülerin statiğini ve yapısını bozmakla kalmayacak, olası bir İstanbul depreminde de büyük bir felakete yol açacak. İstanbul’un göbeğinde yer alan ve tüm şehri birbirine bağlayan E-5 karayolunu birbirine bağlayan viyadüğün altına belediye tarafından yapılan ve açılan su kuyuları ile köprünün dengesi bozuldu. Ayrıca belediyemizin araçların yıkanmasında kullandığı suyu nereye gönderdiği henüz belirlenmedi.açıklama yaptılar.

VİYADÜKTE DEPREM RİSKİ

Çevre kanunlarının aleyhine işlem yapıldığı bu süreçte, 2918 Sayılı Karayolları ve Trafik Kanunu’nun 13’üncü ve devamı unsurlarına aykırı hareket ederken, otoyol güvenliğini de riske attıklarını savunan çevrede oturanlar, yasa dışı hareket etti. Belediye yetkilileri, çevredeki yasalara aykırı olarak bu viyadüğün altından direklerin yanında yeniden su akmasından, belediyeye yapılan sayısız şikayete rağmen belediye yetkililerinin ilgili yeri boşaltmamasından şikayetçi.

CHP BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NDEN PARAVAN GARAJI

Mahalle sakinleri, viyadüğün dibinin Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu ve 2918 sayılı Karayolları ve Trafik Kanunu ile deprem yönetmeliğine göre alışılmadık şekilde yapılan bu garajın hızla boşaltılmasını bekliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu