Ekonomi

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

Investing.com – BIST 100 güne %0,57 artışla 8.035,83 puandan başladı.

BIST 100 endeksi dün önceki periyotlara göre yüzde 3,1 yükselişle günü 7.990,42 puandan tamamladı. Dün 8.000 puanlık manevi fiyat seviyesini test etmeye başlayan endeks, bu seviyenin altında kapansa da bugün pozitif bir başlangıç ​​yaparak yukarı yönlü görünümünü korumaya devam ediyor. BIST dolar bazında 285 dolar seviyesinde.

BIST 100’de dün 98 hisse değer kazanırken sadece 2 hisse kısmi değer kaybı yaşadı. Dünkü süreçlerde metal branşı öne çıktı. Endeksin günlük işlem hacmi 126,9 milyar TL ile toplam hacmin %78’ini oluşturdu.

BIST 100’de olumlu açılış sonrası ilk dönemlerde alımlar devam ederken iletişim, mineralVe bilişimBölümler en çok talep gören bölümlerdi. KOBİ, sporVe turizmgüne satıcılarla başlayanlar arasındaydı. BankalarVe HoldingEndeksin altında dalları hafif alıcı bir görünüme sahiptir.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında ECZANE, TTRAK, ÇİMSA, YEOTKVe BURADAYIMAçılışta en çok yükselen hisseler oldu.

ISDMR, PSGYO, Sasa, IZMDCVe DOHOLgüne kısmi düşüşle başladı.

Borsa İstanbulYakın zamanda halka arz edilen şirketlerle TARKM, TURGGVe FMIZPgüne tavan fiyatından başladı. AVTURVe BSOKEİlk dönemlerde yüzde 7 civarındaki düşüşle en çok değer kaybeden hisseleri oldu.

Ülkede bugün değerlendirilecek veriler arasında Kapasite kullanım oranıVe Güven Endeksi orada. Ancak yarın TCMB faiz Kararın açıklanması bugün borsada volatilitenin artmasına neden olabilir. ABD Fed lideri yurtdışındaki önemli gelişmelerin ortasında Powell’ın Yapacak bir konuşması var. Ayrıca yarın Avrupa Merkez Bankası faizkararını açıklayacak.

Dış piyasalarda ABD endeksleri dün günü olumlu tamamladı. Sabah saatlerinde Asya borsaları karışık bir görünüm sergilerken, Çin endeksleri piyasadan olumlu ayrıştı. Avrupa borsaları güne satıcılı başladı.

InvestingPro, başta borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

siran-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu