Haber

İzmir Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı

KERİM UĞUR

izmir Türkiye’deki milliyetçi ve idealist kanaat önderlerinden oluşan İzmir Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kararını açıkladı. Dernek Lideri Murat Yalçın “Tek bir düşünce ile Türkiye’yi yönetmeye kalkışan ve siyasi gücümüz olan kişileri seçmeme kararı aldık. Ahde Vefa Derneği olarak aldığımız karar Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmaktır. Bu karar siyasi bir karar değildir. Bu bir zorunluluktur. Bu gerekliliğe hepimizin uyacağını da teyit ediyoruz” dedi. söz konusu.

Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladı. İzmir Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği Başkanı Murat YalçınBu kararımız siyasi bir karar değil, bir zarurettir. Bu zarurete hepimiz uyacağız” dedi.

Bugün dernek binasında düzenlenen basın toplantısında İzmir Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği Başkanı Murat Yalçın takviye açıklamayı okudu. Yalçın şunları söyledi:

“BU KARAR SİYASİ BİR KARAR DEĞİL, GEREKLİDİR”

“Türk toplumunun şanı ve fazileti için çalışan ve bu işi seve seve yapan değerli dostlarım, sizlerle paylaşmak istediğimiz bir kararımız var. Bu karar kimi seçeceğimiz değil, kimi seçmeyeceğimizdir. Artık siyasi gücü elinde bulunduranları, Türkiye’yi tek niyetle yönetmeye çalışan bu insanları seçmiyoruz.” “Ahde Vefa Derneği olarak aldığımız karar Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmaktır. Bu karar siyasi bir karar değildir, bir zarurettir. Bu zarurete hepimizin uyacağını da teyit ederiz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

habereleskirt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu