Yaşam

KADES uygulamasını telefonunda gösteren Müge Anlı, kadın izleyicilere seslendi: Telefonunuza indirin

ATV ekranlarında uzun yıllardır yayınlanan Tatlı Sert programının başarılı sunucusu Müge Anlı, bugünkü canlı yayınında kadın seyircilere seslendi. Kadına yönelik şiddetin giderek arttığına dikkat çeken Anlı, canlı yayında KADES uygulamasından bahsetti.

“UYGULAMA BENDE VAR, İNDİRİN”

Telefonunda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve acil durumlarda kullanılması gereken KADES uygulamasının yüklü olduğunu söyleyen başarılı televizyoncu Müge Anlı, “Kimse ‘kocam beni öldürmez’ diye düşünmüyor ama O yüzden lütfen bu KADES uygulamasını indirin. Bakın bende de var uygulama. Satın aldım. Ne zaman yaşayacağız belli değil. Bu KADES uygulamasını indirin” dedi.

KADES UYGULAMASI NEDİR?

KADES, kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemlerin bir nebze olsun önüne geçebilmek için kullanıcılara sunulan resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olup IOS ve Android telefonlara indirilebilir. Eşinden veya başkasından şiddet görmüş veya şiddet görme olasılığı bulunan kadınlar, bu iş için oluşturulmuş Kadın Acil Durum Bildirim Sistemi’ne akıllı telefonlarından bildirim yaptıklarında hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu