Haber

Karayolları Genel Müdürlüğü Kışa Hazırlık İçin Filosuna 25 Adet MAN TGS Kattı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu MAN’ın özel donanımlı karla uğraş aracını kullandı

Kış mevsimine hazırlanan Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), araç ve makine parkını güçlendirme çalışmaları kapsamında 25 adet MAN TGS 33.430 6×6 BB CH damperli, ön ve yan kar bıçaklı, tuz sericili kamyon satın aldı. Türkiye genelinde karla gayret çalışmalarında misyon yapacak, özel donanımlı yeni araçlar Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı bir merasimle hizmete alındı. Merasim sırasında araçları inceleyip, yetkililerden bilgi alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu daha sonra yeni alınan özel donanımlı MAN aracına binerek, şahsen test etti.

Türkiye’nin şiddetli kış koşullarına hazırlanan Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), filosunu yeni araç ve ekipmanlarla güçlendirdi. Karayolları Genel Müdürlüğü, araç ve makine parkına güçlendirme çalışmaları kapsamında filosuna 25 adet MAN TGS 33.430 6×6 BB CH damperli, ön ve yan kar bıçaklı, tuz sericili kamyon kattı. Türkiye genelindeki karayolu ağı üzerinde karla gayret çalışmalarında vazife yapacak özel donanımlı yeni MAN araçlar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı bir merasimle hizmete alındı.

Bakan Karaismailoğlu, merasimde MAN aracını kullandı

İstanbul Tuzla’daki İntercity İstanbul Park’ta düzenlenen “Karayolları 2022-2023 Sezonu Kar ve Buzla Mücadele Başlangıcı ve Yol Bakım Araçlarını Hizmete Alım Töreni”ne Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanı sıra Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, ilgili ünite yöneticileri, Karayolları Genel Müdürlüğü çalışanları ve MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. ismine Kamu Satış Uzmanı Kemal Akın katıldı.

Törende sırasında güçlü kış kaidelerinde misyon alacak yeni araçları beraberindekilerle birlikte yakından inceleyip, yetkililerden bilgi alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, daha sonra teslimatı yapılan özel donanımlı yeni MAN TGS 33.430 6×6 BB CH Karla Gayret aracına binerek, şahsen test etti.

Karayollarının araç ve makine parkını daima olarak yeniliyoruz

Törende konuşan Bakan Karaismailoğlu, ağır yağışlar gelmeden kara yollarında araç, ekipman ve lojistik hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yaz ve sonbaharın akabinde kış mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, bilhassa doğu bölgelerimizde kar yağışları tesirini göstermeye başladı. Biz de bu kapsamda ağır yağışlar gelmeden kara yollarında, araç, ekipman ve lojistik hazırlıklarımızı tamamladık. Kar ve başka doğal afetlere karşı yollarımızın daima açık bulundurulması için Karayolları Genel Müdürlüğü’müzün araç ve makine parkını daima olarak yeniliyoruz. Geçen yıl 10 bin 916 makine ve ekipman hizmet verirken, 2022’de bu sayıyı 574 adet artırarak, 11 bin 490’a çıkardık. Yağışların yaklaştığı bu günlerde, 2022-2023 dönemi kış programımızı da hazırladık. Planımıza nazaran; yurt genelindeki toplam 68 bin 725 kilometrelik karayolu ağımız üzerinde, 450 karla çaba merkezimizde, 11 bin 490 makine ve ekipmanla, ayrıyeten 13 bin 52 çalışanımızla hizmet vereceğiz.”

“MAN’ın karla mücadele araçları zorlu kış şartları için özel ekipmanlarla donatıldı”

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamu Satış Uzmanı Kemal Akın da karayollarına teslim ettikleri yeni karla çaba araçlarının özel donamlı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“MAN araçları, üstün nitelikleri ile bugün pek çok dalda en ağır işlerde bile muvaffakiyetle hizmet veriyor. Karla uğraşta özel donanım gerektiren bu alanlardan bir adedidir. Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde bu yıl özel donanımlı 25 adet, MAN TGS 33.430 6×6 BB CH damperli, ön ve yan kar bıçaklı, tuz sericili kamyonu kendilerine teslim ettik. 2016 yılında 60 adet, 2019 yılında 17 adet, 2020 yılında 25 adet ve bu yıl da yeniden 25 adet olmak üzere son 6 yılda toplamda 127 adet MAN TGS 6×6 araç teslimatını gerçekleştirmiş olduk. Bu teslimatlar, KGM’nin MAN markasına duyduğu itimadın bir göstergesidir. Bu iş birliğimizin önümüzde yıllarda artarak devam edeceğine inanıyorum.

Bugün teslimatını yaptığımız MAN kamyonlarımızın tamamı kış kurallarına nazaran özel donatılmış, kış ekipmanlarına sahip araçlardan oluşuyor. Türkiye’nin kuvvetli kış kurallarına misyon yapabilecek pek çok özelliği bünyesinde barındırıyorlar. Araçlarımız fabrikamızda üstyapı ve kış ekipmanlarını çalıştırabilecek tüm gerekli özel donanımla birlikte üretiliyor. MAN olarak, ülkemizin farklı noktalarında karla gayret de kıymetli bir misyon üstlenecek MAN araçlarımızın Karayolları Genel Müdürlüğü’ne güzel ve uğurlu olmasını diliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu