Haber

Putin’den Kırım Köprüsü ile ilgili ilk sözler: Kiev rejiminin terör saldırısına elbette cevap verilecek

Rusya’nın ilhak ettiği Kırım Yarımadası’nı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü’ne gece saatlerinde düzenlenen saldırıda iki kişi hayatını kaybederken, Vladimir Putin’den açıklama geldi. Putin, “Bu, Kiev rejiminin bir başka terör saldırısıdır. Kırım köprüsü askeri sevkiyatlar için kullanılmadığı için masum sivilleri öldüren bu vahşi saldırının onlar için askeri bir önemi yoktur. Elbette Rusya’dan bir yanıt gelir. “

KIRIM KÖPRÜSÜNÜN İNSANSIZ DENİZ ARAÇLARIYLA VURULMASI

Rusya’nın ilhak ettiği Kırım Yarımadası ile bağlantısını sağlayan kritik öneme sahip Kırım Köprüsü, gece saatlerinde insansız deniz araçlarıyla basıldı. Saldırıda köprüden geçen otomobilde bulunan anne ve baba hayatını kaybederken, çocukları da yaralandı. Olayda büyük hasar meydana gelirken, köprü trafiğe kapatıldı.

“Kiev REJİMİNİN TERÖR SALDIRISI”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırının ardından kurmaylarıyla görüşmeye geldi. Hükümet yetkilileriyle bir araya gelen Putin, saldırının Ukrayna tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. “Bu, Kiev rejiminin bir başka terör saldırısıdır. Kırım köprüsü askeri sevkiyatlar için kullanılmadığı için masum sivilleri öldüren bu vahşi saldırının onlar için askeri bir anlamı da yoktur. Köprü yolu ciddi şekilde hasar görmüştür. Bir an önce onarım çalışmaları başlamalıdır. ,” dedi Putin. terimleri kullandı.

“RUSYA’DAN YANIT KESİNLİKLE GELECEK”

Saldırıya karşılık vereceklerini belirten Putin, hazırlık aşamasında olduklarını ifade etti. Putin, “Elbette Rusya’dan bir yanıt gelecek. Savunma Bakanlığı uygun teklifleri hazırlıyor” dedi. söz konusu. Putin, Kırım Köprüsü’ne yönelik saldırının ikinci kez gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

“PUTİN REJİMİNİN ASKERİ YÜKE DAYANAMAYACAĞINI DİKKATLE İZLİYORUZ”

Öte yandan Ukrayna’dan da saldırıya ilişkin bir açıklama geldi. Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Sözcüsü Artem Dehtyarenko, “Ukrayna Güvenlik Servisi’nin zaferimizin ardından saldırının organizasyonuna ilişkin tüm detayları kesin olarak açıklayacağını size bildirmek isteriz. Bu arada ilgiyle izliyoruz. Putin rejiminin sembollerinden biri, askeri yükü bir kez daha kaldıramaz hale geldi.” dedi.

haber-yahsihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
pendik eşya depolama
Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu