Ekonomi

Turizm Amaçlı Konut Kiralanması Hakkında Kanun Yürürlüğe Girdi

Turizm Amaçlı Konut Kiralama Kanunu’nun 1 Ocak’ta yürürlüğe girdiğini kaydeden MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, devletin yasayla turizm amaçlı konut kiralamasını kontrol altına almayı ve aynı zamanda kayıt dışı ekonominin önüne geçmeyi hedeflediğini belirtti. .

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle oda üyelerine yönelik düzenlenen Turizm Amaçlı Konutların Kiralanması Hakkında Kanun hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Turizm Amaçlı Konut Kiralama Kanunu’nun öncelikle konut sahiplerini ve sektörde faaliyet gösteren aracı hizmet sağlayıcıları etkilediğini belirterek, organize olduklarını söyledi. Konuyla ilgili oda üyelerini bilgilendirmek amacıyla toplantı yapıldı.

Yasanın 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girdiğini kaydeden Önder Güngör, “Konutların turizm amaçlı tek seferde 100 gün veya 100 günden az süreyle kiralanmasına ilişkin usul ve esaslar kanunla belirlenir. Konutların gerçek ve tüzel kişilere turizm amaçlı kiralanmasıyla ilgili hususlar kanunda düzenlenir.” olduğunun altını çizerek

Konuşmasında Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven, Turizm Amaçlı Konut Kiralama Kanunu hakkında sunum yaparak detaylı bilgi verdi. Katılımcılara turizm kiralama izni başvuru süreci ve kanunla ilgili diğer konular hakkında detaylı bilgi verildi. İnteraktif ve verimli geçen toplantıda katılımcıların soruları da yanıtlandı.

MATSO hizmet binasında yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda; MATSO Lideri Seydi Tahsin Güngör, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker ve Şube Müdürü Hakan Seven, MATSO Meclis Başkan Yardımcısı Ezgi İnci Korkusuz, MATSO Başkan Yardımcıları Anıl Bahar ve Ali İtina, Meclis ve Komite üyeleri, turizm, emlak ve inşaat branşlarından Oda üyeleri ile turizm amaçlı kullanılan evi bulunan Oda üyeleri katıldı – ANTALYA

emethaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asansörlü Nakliyat
Başa dön tuşu